Winner Comments

1982 yılında kurulan HAVELSAN yazılım yoğun sistem alanlarında faaliyet göstermekte olup uzmanlığını, Komuta Kontrol Muhabere, Bilgisayar, İstihbarat Gözetleme ve Keşif Sistemleri (C4ISR) kapsamında, Hava Savunma Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Enerji Yönetimi ve Anayurt Güvenliği alanlarında sürdürmektedir.

HAVELSAN 2006 yılından bu yana Deloitte tarafından her yıl düzenlenen “Deloitte Teknoloji Fast 50” listesine girmeyi başarmıştır. 2006 yılında ise “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500” araştırmasında Türkiye’den girebilen 21 şirketten biri olarak 419. sırada yer almıştır. 2009 yılında Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Fast 50 listesine girmeyi başaran HAVELSAN, 2009 yılında programa yeni bir kategori olarak eklenen ve Büyükler Ligi olarak adlandırılan "Big Stars" listesinde de 4. sırada yer almayı başarmıştır.

Uluslararası platformda son derece güvenilir ve bilinen bir kuruluş olan Deloitte yapmış olduğu bu araştırma ile Türkiye’deki teknoloji şirketlerini olumlu yönde motive etmekte, daha hızlı ilerlemelerini sağlamakta ve firmamızın medya vasıtasıyla tanınırlılığına katkıda bulunmaktadır.

Havelsan – Faruk A. Yarman, Genel Müdür

<< Previous