Winner Comments

KoçSistem Bilgi - Mehmet Nalbantoğlu, CEO

"Ülkemizde yedi yıldır düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini ödüllendirirken, aslında sadece sektörümüze değil, tüm sektörlere de şirketlerin rekabette farklılaşacakları anahtar göstergeleri sunuyor."

Innova - Aydın Ersöz, CEO

"Bir Türk Telekom şirketi olan İnnova, farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 700’den fazla profesyonelden oluşan kadrosuyla 10 yılı aşkın süredir hem Türkiye’de, hem de 3 kıtada 20’den fala ülkede bilişim çözümleri sunuyor. "

Elkotek - Hakan Tahiroğlu, CEO

Sektörde 30 yılını tamamlayan Elkotek Şirketler Grubu’nun Arge şirketi olan Elkotek İletişim A.Ş.’nin, Deloitte Fast 50 Türkiye 2011 Programı’ndaki ikinciliğinden sonra, yüzde 13,880’lik bir büyüme ile 2012 Programı’nda bu sefer birincilikle ödüllendirilmesi bizleri gururlandırdı.

P.I.Works - Başar Akpınar, CEO

Deloitte Fast 50 ve Fast500 ödülleri şirketimiz ve iş dünyası için önem arz eden ödüllerdir. Bu ödülü Deloitte gibi güvenilir bir şirket tarafından almak, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza mobil network optimizasyonu alanındaki liderlik hedefimizi bir kez daha perçinlemiştir.

Logic Bilişim - Fatih Özkentli, CEO

Logic Bilişim, önce Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2011 Programı’nda ve ardından da ülkemizi başarıyla temsil ettiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA 2011 Programı’nda, son beş yılda % 28617 büyüme kaydederek hem Türkiye’nin hem Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu. Deloitte’un bu önemli organizasyonları kapsamında hem ülkemizde hem de uluslararası arenada elde ettiğimiz birincilik ödülleri şirketimiz için ayrı bir motivasyon ve gurur kaynağı oldu. Profesyonel ve saygın çalışmalar odağında Deloitte’a teşekkür ederiz.

Elkotek – Hakan Tahiroğlu, CEO

Bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlamakta olan Elkotek Şirketler Grubu’nun, yazılım test ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Ar-Ge şirketi Elkotek İletişim A.Ş.’nin, Deloitte tarafından düzenlenen Fast 50 Turkey 2011 programında, yüzde 7093 büyüme oranı ile 2. sırada yer aldıktan sonra, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa (EMEA) Bölgesi’nin en hızlı büyüyen 500 teknoloji firmasının sıralandığı, Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2011 Programında da 9. şirket olarak yer alması tüm Elkotek camiası için büyük bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu.

MCD Telekom – Burak Özyiğit, CEO

MCD olarak 10 yılı aşkın tecrübemizle yeni yatırımlarımızı hızlandırdığımız bu dönem içerisinde, bir çok kategoride layık görüldüğümüz Deloitte Fast 50 ödülleri ve özellikle Juri Ödülü bizlere son derece mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Bu ödüller bizim önümüzdeki dönemde başarı için motivasyonumuzu daha da arttırmıştır. MCD Teknoloji Yatırımları A.Ş. olarak yola devam edeceğimiz bu yeni dönemde her zaman olduğu gibi öncü ve yenilikçi vizyonumuzu sürdüreceğiz. Deloitte'a yıllardır süregelen bu anlamlı programı ve destekleri için teşekkür ediyoruz.

STM Savunma – Recep Barut, CEO

Mühendislik ve danışmanlık hizmetleri kapsamında, askeri ve sivil ileri teknoloji içeren projelerde sistem mühendisliği ve proje yönetimi hizmetleri, tedarik projeleri danışmanlığı, askeri sertifikasyon hizmetleri veren Kuruluşumuz, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2010 Programı'nda 2005-2009 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettiği %614 büyüme oranıyla 5. sırada yerini almıştır.

Sestek – Prof. Dr. Levent Arslan, CEO

Sestek olarak ses ve iletişim teknolojileri alanındaki AR-GE çalışmalarımızla kurumlara yönelik maliyet avantajı getiren ve verimliliği artıran çözümlerin yanı sıra bireylere yönelik, hayatı kolaylaştıran ürünler üretiyoruz.

Karel - Serdar Tunaoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yenilikçi teknolojilerini tüm dünyaya sunan firmamızın, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2010 Programı'nın Big Stars kategorisinde aldığı ödül, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha teyit etmiştir. Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2010'da elde ettiğimiz bu başarı ayrıca kuruluşumuza, çalışanlarımızın performanslarını artmasına katkıda bulunan bir referans kaynağı olmuştur. 2010 yılında dünyanın en büyük 15 PBX üreticisinden biri olan Karel'in bu konumunu pekiştirmek, geliştirmek ve Türkiye'nin küresel rekabet gücünü daha da artırmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri – Dilek Ovacık, CFO

Hitit Bilgisayar Hizmetleri, 15 yılı aşkın bir süredir havayolu sektörüne ürün geliştirmekte ve hizmet vermektedir. Bu süre içinde dünyanın en önemli havayolları ile işbirliği gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Aselsan – Cengiz Ergenaman, Yönetim Kurulu Başkanı

"ASELSAN’ın vizyonu, yüksek ve özgün teknolojik olanak ve yetenekler yaratarak dünyanın en büyük elli savunma sanayi firmasından biri olmaktır."

Tunçmatik – Mehmet Özer, CEO

2007 yılında ilk kez Technology Fast 50 ödülünü kazanmak bizim için büyük bir motivasyondu, yani çabalarımızın taktir gördüğüne şahit olmak bizleri son derece mutlu etti.

Bilginet – Ercüment Erdem, Genel Müdür

2010 yılında yapılan Deloitte Teknoloji Fast 50 programında Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında ilk 7. sırada yer alan Bilginet, bu başarısını Londra’da yapılan Deloitte Teknoloji Fast EMEA500 programında da Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen 500 firması arasında 86. olarak uluslararası arenaya taşımıştır.

Digital Planet – Adnan Vural, CEO

Digital Planet olarak Deloitte Technology Fast 50 2010 programında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ikinci 2. şirketi olmanın yanı sıra, 2010 Deloitte Technology Fast500 EMEA ülkeleri kapsamında yüzlerce şirketi geride bırakıp 16.lığa ulaşmak hepimize gurur ve mutluluk kaynağı olmuştur.

Mobiliz – Levent Aydoğan, Yönetim Kurulu Başkanı

Sektörde 20 yılı aşkın deneyimle kurduğumuz Mobiliz Bilgi ve İletişim Teknolojileri A.Ş.’nin yeni bir şirket olarak ilk 5 yılda %7.225 büyüme hızı ile Deloitte Türkiye 2009 Fast 50 programında Türkiye 4.sü, Fast 500 programında EMEA ülkeleri 13.sü olması, 2010 yılında da yeniden bu ödüle layık görülerek üst üste 2 yıl Deloitte Fast 50 ve Fast500'e girme başarısı göstermesi bizi çok mutlu etmiştir.

Arvento – Özer Hıncal, CEO

Arvento olarak, %1331’lik büyüme hızı ile Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı’nda 9.sıraya, Fast500 EMEA Programında ise 111.sıraya yerleşerek Fast500 listesine girebilen 28 Türk şirketi arasında yer aldık.

TurkNet - Cem Çelebiler, Genel Müdür

Türkiye’nin en dinamik yeni nesil telekom operatörlerinden biri olan TurkNet’in Deloitte Fast 50 Türkiye Programı’nda düzenli olarak yer alması 15 yıldır içerisinde bulunduğumuz sektörde geldiğimiz noktanın tescili olduğu kadar sergilediğimiz yenilikçiliğin de gurur verici bir göstergesi.

Havelsan – Faruk A. Yarman, Genel Müdür

1982 yılında kurulan HAVELSAN yazılım yoğun sistem alanlarında faaliyet göstermekte olup uzmanlığını, Komuta Kontrol Muhabere, Bilgisayar, İstihbarat Gözetleme ve Keşif Sistemleri (C4ISR) kapsamında, Hava Savunma Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Enerji Yönetimi ve Anayurt Güvenliği alanlarında sürdürmektedir.

AirTies – Bülent Çelebi, CEO

AirTies’ın Deloitte tarafından düzenlenen Fast 50 Türkiye 2009 programında, yüzde 5951’lik oranda büyüyerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5’inci teknoloji şirketi olması, ardından Ortadoğu, Avrupa ve Afrika’yı (EMEA) kapsayan Deloitte Fast 500 programında da yüzlerce şirketi geride bırakarak 21’inciliğe ulaşması hepimiz için gurur ve motivasyon kaynağı oldu.

Biotekno – İlham Öney, Genel Müdür

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2009 sonuçlarında, Biotekno’nun son 5 yılda gösterdiği yüzde 42 bin 416 oranındaki yüksek büyüme performansı ile Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi unvanını alması hepimizi çok heyecanlandırdı.

BIS – Hakan Özyenen, Genel Müdür

Deloitte Technology Fast 50 Türkiye ve Fast500 EMEA programında iyi sıralamalarda yer almak, bizi hem gururlandırdı, hem de performansımızı kıyaslayabilmek için çok değerli bir olanak sağladı.

KoçSistem – Mehmet Ali Akarca, KoçSistem, Genel Müdürü

Deloitte Fast 50 programı ile son 3 senedir Türkiye ve EMEA'da en hızlı büyüyen teknoloji firmaları arasında yer aldık. Ayrıca 2009 yılnda Big Stars adıyla başlatılan yeni ödül kategorisinde 5. olduk.

PhonoClick – Ahmet Yürekli, CEO

PhonoClick'in Deloitte Teknoloji Fast 50 2008 Türkiye birincisi ve Fast500 EMEA bölgesi 37.si olmasından büyük mutluluk duyduk. Bu sonucun, çözümlerimizi uluslararası arenada tanıtmamıza katkıda bulunacağını umuyor ve Deloitte ekibine teşekkür ediyoruz.

EXIM – Cenk Alper, CEO

Deloitte Fast 50 programı ile, Türkiye’nin son beş yılda en hızlı büyüyen 39 teknoloji şirketinden biri olduktan sonra, Fast 500 EMEA programında yüzlerce uluslararası firmayı geride bırakarak, sıralamaya katılan 500 şirket içerisinde 185. olduk.

Data Market – Murat Boyla, CEO

Data Market olarak son beş yılda gerçekleştirdiğimiz %269 luk büyümemiz bizi EMEA Teknoloji Fast 500/2006 da ülkemizi temsil etme gururunu yaşatmıştı.

Veripark – Özkan Erener, CEO

VeriPark’ın Fast 50 de yer alması Türkiye içindeki yeni satış fırsatlarımızda olumlu etki yaratırken uluslararası satış fırsatlarımız içinde bir güven ortamı ve olumlu bir etki oluşturmuştur. Türkiye’deki müşterilerimizden de bu listeye girmemizden dolayı tebrik mesajları geldi. Konuştuğumuz müşterilerimiz; uzun vadeli çalışabilecekleri, gerçekleştirilen yazılımlarda huzurlu bir şekilde projeyi teslim edebilecekleri firmanın VeriPark olması konusunda Fast 50 nin destekleyici ve ölçülebilir bir çalışma olduğunu ifade ediyorlar.

Mobilera – Ferda Kertmelioğlu, CEO

Uluslararası platformda son derece güvenilir ve bilinen bir kuruluş olan Deloitte’un düzenlediği, Türkiye’de bir ilk olan Teknoloji Fast 50 programı gerek içerik ve gerekse sonuçlar açısından son derece başarılı bir organizasyondur.