Winner Comments

Deloitte Fast 50 programı ile, Türkiye’nin son beş yılda en hızlı büyüyen 39 teknoloji şirketinden biri olduktan sonra, Fast 500 EMEA programında yüzlerce uluslararası firmayı geride bırakarak, sıralamaya katılan 500 şirket içerisinde 185. olduk. Bu başarıyla hem ülkemiz hem de Exim adına gurur ve mutluluk duyduk.

Türk teknoloji şirketlerinin, bu programa ilk defa katılmış olmalarına rağmen, Batı Avrupa ülkeleri dışında listede en çok yer alan şirketler olması, ülkemiz adına gerçekten son derece olumlu bir gelişmedir.

Fast500 programına dahil olmuş ve başarılı bir sonuç almış bir şirket olarak, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde pek çok avantaj elde ettiğimizi söyleyebilirim.

Paris’teki ödül töreninde ve Fast 500 sıralamasında yer almamız, basında oldukça ilgi gördü. Konuyla ilgili haberlerimizin, çeşitli gazete ve dergiler ile internet sayfalarında yer alması yurtiçi ve yurtdışı arenada bilinirliliğimizi arttıran önemli bir faktör oldu. Exim’in 2006 yılında yarattığı yeni vizyon ve hedeflerinin çok daha etkili bir şekilde tanıtılmasına olanak sağladı.

Önce Fast 50, daha sonra da EMEA Fast 500’de elde edilen başarılı sonuçlar, genç ve dinamik bir ekipten oluşan Exim için aynı zamanda çok önemli bir motivasyon kaynağı oldu

Ödül töreninin yapıldığı gün düzenlenen CEO Business Forum’larında, çok yüksek büyüme oranlarına sahip şirketlerin başarı öykülerini dinlemek, üst düzey yöneticileri ile tanışıp bilgi alışverişinde bulunmak da bizim için ayrı bir katma değer yarattı.

Özellikle iş geliştirme açısından, yeni iş alanları keşfetme ve yeni iş bağlantıları kurma adına güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Bu doğrultuda, 2007 yılı içerisinde Deloitte Fast 500 şirketleri ile ortak bir proje yaratma hedefimiz var. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.

Deloitte Fast500 programının, henüz değerlendirmediğimiz fakat geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan bir getirisini daha paylaşmakta fayda görüyorum: Bazı projelerde işbirliği yapabilmek için değerlendirdiğimiz Asya Pasifik ülkelerinden bir şirket, bize güvenirliliğini ve başarısını kanıtlamak için, kendilerinin sıralamada yeraldığı, Deloitte Fast500 raporunu gönderdi. Böylelikle, Deloitte Fast500 çalışmasının artık tüm dünyada bir referans kaynağı olarak da kullanılabileceğini görmüş olduk.

Cenk Alper, CEO

<< Previous