Winner Comments

Borusan Telekom’un Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2007 programında, son beş yılda %1559’luk ciro artışı ile ikinci sırayı alması, ardından Avrupa sıralamasında en hızlı büyüyen ilk 100 bilişim şirketi arasında yer alması öncelikle, en üst düzey yöneticisinden, işe yeni girmiş çalışanına kadar bütün Borusan Telekom çalışanlarının motivasyon ve heyecanlarını artırdı.

Elde ettiğimiz başarının Deloitte Teknoloji Fast50 gibi ulusal ve uluslararası itibara sahip bir program tarafından tescil edilmiş olması elbette şirketimizin güçlü performansına katkıda bulundu. Müşteri potansiyelimizi artırdı. Ancak elde ettiğimiz başarının ulusal sonuçlarının da ötesinde yurtdışındaki bilinirliğimizi daha yüksek bir düzeye çekmiş olması bizim için çok önemli. Bunun olumlu sonuçlarını uluslararası işbirliği olanaklarını değerlendirmek amacıyla yürüttüğümüz görüşmelerde daha yakından gördük.

Türkiye’nin A tipi lisans sahibi ilk operatörü olarak kurumlara Uzak Mesafe Telefon Hizmetleri veren Borusan Telekom iddialı hedeflere sahip. Sabit telefon işletmeciliğinin rekabete açılmasının ardından şehir içi ses hizmeti de vermeye başlayacağız. Ancak bunun da ötesinde artık küresel pazarlara açılma çalışmaları içindeyiz. Küresel deneyimi ve bilgi birikimi yüksek Dhanus Technologies’in Borusan Telekom’u satın alması ile bu alanda daha da iddialı bir konuma geldik.

Tam da böyle bir dönem öncesinde Deloitte Fast50 programında Avrupa’nın en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girmemiz bizi yurtdışı pazarlara açılma konusunda daha da motive etti. Yelkenlerimizi bu başarımızın estirdiği rüzgarla doldurarak hedeflerimize doğru hızla ilerlemeye devam edeceğiz.

Borusan Telekom - Mehmet Başer, CEO

<< Previous